SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Jardiniere på fot 5704191
nr 570 4191
Jardiniere på fot
nysilver, 1800-tal, med glasinsats, höjd: 31
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 9 mars 2009
kl 18:50:47
750 kr
700 kr
800 kr
1.000 kr
950 kr
1.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.